Kentsel Dönüşümde Devlet Desteği

 

Herkes bilir ki ; Karşıyaka İzmir’in en güzel en çekici ve en huzur veren yerlerinden biridir. Fakat bu güzellik binaların eski görünümü yüzünden gölgede kalıyor ve semt malesef çekiciliğini günden güne kaybediyor. Devlet bu kayıpları engellemek için Karşıyaka da kentsel dönüşüm programı başlatarak binaları daha estetik daha güzel, daha sağlam bir görünüme kavusturarak bölgeyi modern hayata uyarlamaya çalışıyor ve Karşıyaka halkına her türlü desteği sağlamak için elinden geleni yapıyor. Karşıyaka’nın bu yeni ve modern görüntüsü çeşitli bölge halkını da etkisi altına alacak etkiye sahip bir şekil alıyor.

İzmir Karşıyaka kentsel dönüşüm projesi güvenilir ve işini iyi bilen yani işinin eri bir firma olan İnşaat İnternet Sitesi Yapı tarafından kusursuz bir şekilde yapılarak bölge halkının taktirini kazanıyor. Hatta http://www.demobul.net/ adlı internet sitesinde bu konuyla ilgili geniş bilgilere yer veren firma güvenilir ve sağlam personel kadrosu ile devlet desteğini de arkasına alarak bölgeyi her açıdan modernize etmenin garantisini kendinden emin bir şekilde veriyor. Bölge halkını mağdur etmemeye özen gösteren firma kensel dönüşüm sürecinde halka yardım etmek içinde çok sayıda girişimde bulunuyor ve halkın mağduriyet seviyesini en az seviyeye indirgemeye çalışıyor.

Ağustos ayında rekor gelir: Tam 271 milyon

 

Yarattığı katma değer ve istihdam olanaklarıyla ülke ekonomileri için çoğu zaman bir kaldıraç görevini üstlenen İnşaat Sektörü ayrı bir öneme sahiptir. Zira günümüzde ‘inşaat’, yalnızca çevrenin inşa edilmesini değil, bakım, onarım ve işletilmesine katkıda bulunan faaliyetlerin tümünü içerecek şekilde değerlendirilmektedir. İnşaat üretimi artık yalnızca yapının üretimi olarak algılanmamakta; çevreyle dost, sosyal sorumluluk taşıyan, sosyal yaşama, toplumsal yapıya doğrudan etki eden, saydam ve sürdürülebilir üretim anlamına da gelmektedir.

Büyük ölçüde ulusal sermayeye dayanan Türkiye İnşaat Sektörü, yüzlerce meslek dalını ilgilendirmesi nedeniyle istihdam ve üretim sürecini önemli ölçüde etkilemektedir. Ulusal ve uluslararası alanlarda büyük bir deneyime ve potansiyele sahip olan sektör, kendisine bağlı 200’den fazla alt sektörü harekete geçirme özelliğiyle ‘lokomotif sektör’ ve büyük istihdam kaynağı olması özelliğiyle de ‘sünger sektör’ olarak adlandırılmaktadır.

Çekmeköy’de Bodrum Rüzgarı

Bodrum Yalıkavak‘ta gerçekleştirdikleri villalarla dikkat çeken YCS-Komar Yapı Grup ortaklığı, Çekmeköy’de yeni bir proje hayata geçirmek için kolları sıvadı. 25 bin metrekare arazi üzerinde hayata geçirilecek projedeki 4+1 dubleks villalar akıllı ev sistemleriyle donatılacak.

Devamını Oku

Konut Kredisinde Masraflar Düşüyor

 

 

Yeni Tüketici Kanunu’nun kredi kullanacak vatandaşa getireceği yeni haklar şekilleniyor. Konut kredileri özelinde yeni yasayı incelediğimizde tüketicinin korunması için önemli adımlar göze çarpıyor. Taslakla ilgili Sizin İnşaat Firmanız’ın sorularını yanıtlayan TT Mortgage Genel Müdürü Sizin Adınız, özellikle ücret ve komisyonlarla ilgili yeni düzenlemenin ve projeden satışlarla ilgili yapılacak değişikliklerin hayatımızda önemli değişikliklere neden olacağının altını çizdi.  Tüm ücret ve komisyonların yeniden düzenlendiğini belirtirken, “BDDK bununla ilgili taslağı açıkladı. Bireysel tüketicilerden alınabilecek ücret ve komisyonların isimlerinin tümü eşit hale getirilecek. Örneğin TT Mortgage ne alıyorsa, diğer kurumlar da aynı isimler altında ücret ve komisyon alabilecek. Farklı isimlerle tüketicinin kafasının karışması yerine isimlerin tek hale gelmesi ve müşterinin rahatlıkla karşılaştırma yapabilmesi sonucunu doğuracak.” dedi.